SIK SORULANLAR

GEZİYE KATILMAK İÇİN ŞARTLAR NELER? 
Nüfus kaydınızın Arnavutköy'de olması ve 12 ve üzeri bir yaşta olmanız gerekmektedir. 

GEZİYE KAÇ KEZ KATILABİLİRİM? 
Aynı geziye bir yıl içerisinde sadece bir kez gidebilirsiniz. Rezervasyonunuzu online olarak iptal etmeyip gidemediğiniz bir geziye bir yıl boyunca tekrar gidemeyeceksiniz. 

DETAYLI BİLGİ NEREDEN ALABİLİRİM? 
444 4 597 numaralı Çağrı Merkezi'nden bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 

REZERVASYON İŞLEMİNİ NASIL YAPABİLİRİM? 
Rezervasyon işlemi 5 adımdan oluşmaktadır. 

1.ADIM:
Her bir gezinin kendi başlığı altında farklı tarihlere ait etkinlikler bulunmaktadır. Bunlardan dilediğiniz bir etkinliği seçiniz. 

2.ADIM:
Seçtiğiniz etkinlik için planladığımız otobüs seferlerini inceleyip birlikte geziye katılacağınız yol arkadaşlarınızı da göz önünde bulundurarak size uygun otobüsü seçiyorsunuz. Otobüslerdeki oturma planına tek tek göz atmanızı öneriyoruz. Hangi koltukların boş olduğunu, dolu olan koltukların bay ve bayan dağılımını, tercüman ve gezi sorumlularının kimler olduğu gibi bilgileri bu aşamada bulabilirsiniz. 

3.ADIM:
Oturacağınız koltuğu seçiyorsunuz. Geziye kaç kişi katılacaksa o kadar koltuğu aynı anda seçmeniz de mümkün. Gri renkli koltuklar boş koltuklardır. Pembe renkliler bir bayana ait dolu koltuğu, Mavi renkliler ise bir baya ait dolu koltuğu göstermektedir. Yol arkadaşlarınıza göre koltuk tercihlerinizi yapıp sonraki aşamaya geçiyorsunuz. 

4.ADIM:
Seçtiğiniz koltuklarda kimlerin oturacağını belirliyor ve o kişilerin TC kimlik numaralarını dikkatlice ilgili alanlara yazıp Bilgileri Kontrol Et butonuna tıklıyorsunuz. Sistem, girdiğiniz tüm TC kimlik numaralarını aynı anda sorgulayıp o numaraların; 

- Hatalı olup olmadığını,

- Arnavutköy'de ikamet edip etmediğini,

- Daha önce aynı geziye katılıp katılmadığını belirtecektir. Eğer yukarıdaki üç koşulun herhangi birinde sorun yoksa rezervasyon işleminin son aşamasına geçeceksiniz. Eğer bir ya da birkaç kişide sorun varsa sadece sorun olmayan kişilerin rezervasyonunu gerçekleştirmeniz de mümkün.

5.ADIM:
Sistemin otomatik olarak getirdiği isim, soyisim gibi bilgileri kontrol edip boş olan hanelere cep numaralarını girerek rezervasyon işlemini tamamlıyorsunuz. 

REZERVASYONUN YAPILDIĞINI NASIL ANLAYABİLİRİM? 
Sistem size ve her bir yol arkadaşınıza;

- Rezervasyon kodu tanımlayacaktir. 

- Cep telefonlarına SMS ile bilgilendirme mesajları gönderecektir. 

REZERVASYONUMU NASIL İPTAL EDERİM? 
Öncelikle gezimize katılmanızı yürekten arzuladığımızı bilmenizi isteriz. Ancak zaruri bir durum gerçekleşir ve iptal etmek zorunda kalırsanız diğer hemşerilerimize bu imkanı sağlamamız için sosyal sorumluluk gereği lütfen yine online olarak rezervasyonunuzu buradan iptal ediniz. İptal işlemi için kultursanat.arnavutkoy.bel.tr sayfamızın sağ alt kısmındaki "Bilet Sorgula" ve "Bilet İptal Et" linkini tıklayınız. Bilet iptal etmek için istenen bilgiler, rezervasyon yaptığınızda cep telefonunuza gelen PNR numarası, TC kimlik numaranız ve telefon numaranızdır. Tüm bilgiler girildikten sonra sistem, karşınıza "Bilet Sil" seçeneğini getirecektir. Butona tıkladığınızda rezervasyon iptal işleminiz tamamlanmış olacaktır.